آریـــا سیستم خدمتی نوین در آمــــــل

 آریـــا سیستم  خدمتی نوین در آمــــــل

 

z130

          آمل بلوار بسیج تقاطع لاله ۲۱ و ۱۹

          شماره تماس : ۴۳۲۴۰۱۶۷

 

z128z126z123

 

 

z125

 

 

z129

 

آریـــا سیستم  خدمتی نوین در آمــــــل

انواع باتری های قابل شارژ و نحوه نگهداری صحیح آن ها:

باتری نیکل کادمیم Ni-Cd:

این نوع باتری باید هرچند هفته یک بار به طور کامل شارژ و دشارژ شود.اگر این کار را انجام ندهید،به سرعت عمر باتری به دلیل آنچه که “اثر حافظه ” نامیده می شوداز کار می افتد. “اثر حافظه ” یعنی اگر شما شارژ و دشارژ کامل باتری راانجام ندهید، فقط به اندازه آخرین درصد از شارژ باقی مانده مجددا شارژ می شود.

به عنوان مثال اگر ۳۰درصد از کل شارژ باتری تخلیه شود،فقط به اندازه ۷۰درصد شارژ باقی مانده مجددا شارژ خواهد شد.اگر مرتبا این کار راتکرار کنید،۳۰درصد از شارژ باتری بلا استفاده خواهد ماند و فقط به اندازه ۷۰درصد کارایی خواهد داشت، حتی اگر چراغ باتری در هر بار که آن را شارژمی کنید ۱۰۰ درصد شارژ را نشان دهد،اما در واقع به اندازه ۷۰ درصد شارژ شده است.

باتری نیکل متال هیبرید Ni-MH :

این باتریها، شبیه باتری های نیکل کادمیم هستند،با این تفاوت که به اثر حافظه کمتر حساسند و ظرفیت بالاتری دارند.

باتری لیتیوم یون Li-ion

این باتری ها آخرین نوع از باتری های موجود در بازار هستند و در برابر اثر حافظه مقاومند و اثر حافظه تاثیر چندانی برآنها ندارد.در عوض مشکل این باتری ها این است که در صورت overcharged کردن آنها و یا عدم استفاده طولانی از آنها در حالت فول شارژ، کارایی خود را از دست می دهند.

چگونه باتری خود را سالم نگه داریم؟

قبل از اینکه اولین بار از باتری استفاده کنید ، آن را به مدت ۱۲ ساعت یا حداقل زمان موجود شارژ کنید.این مورد در دفترچه راهنمای کلیه دستگاه های مجهز به باتری نیز درج شده است.برای استفاده از باتری ،باتری را بطور کامل شارژ کنید و تا زمانی که به طور کامل تخلیه نشده از برق استفاده نکنید.این کار برای باتری های نیکل کادمیم و نیکل متال هیبرید مانع از تاثیر “اثر حافظه” می شودو برای باتری های لیتیوم یون این امر مانع از over charching می شود.

هرگز باتری را به مدت طولانی بلا استفاده رها نکنید.حتی اگر شما بیشتر وقتها از برق شهر استفاده می کنید، بطور منظم از باتری دستگاه هم استفاده کنید و آن را در شرایط مناسب نگهداری کنید.

محل مناسب نگهداری از باتری :

اگر برای مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی کنید،(یک هفته یا بیشتر) پک باتری را از دستگاه جدا کنید،(باتری کاملا تخلیه شده باشد)باتری را در محل خشک و خنک نگهداری کنید و از قرار دادن در محیط های گرم، مرطوب و در معرض گرد و غبار اجتناب کنید.هرگز باتری را کنار اجسام فلزی قرار ندهید.

هرگاه دستگاه روشن است هرگز باتری اصلی را از دستگاه جدا نکنید.

کاربرد معمولی:

قبل از شارژ مجدد باتری های Ni-cd و Ni-MH می بایست گهگاهی آن را بطور کامل تخلیه کنید.بدین منظورهنگام کار با دستگاه باید مستقیمااز شارژ باتری استفاده کنید .

 

 

 

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود