اقدام سخیف بیمارستان شمال آمل در بی احترامی به یک جانباز و شکایت از خبرنگار

شوار: شامگاه دیروز ۱۶ تیر ۱۳۹۴ سینا قربانی یکی از خبرنگاران فعال مازندرانی  برای پیگیری مشکلات به وجود امده برای جانباز ۷۰ درصد آملی قصد ورود به  بیمارستان فوق تخصصی شمال را داشت  که در این بین با برخورد مسئولان روبرو شد و مدیر بخش بیمارستان به دلیل تخلفات صورت گرفته نسبت به جواب هرگونه سوال و پرسش خودداری کردند و با تماس با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ از خبرنگار مازندرانی به دلیل برهم زدن نظم عمومی بیمارستان شکایتی را مطرح کرد.
با پیگیری های انجمن صنفی خبرنگاران، ، خبرنگاران صدا و سیما و جمعی از جانبازان شهرستان، دکتر حمزه قاسمی رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل شبانه وارد بیمارستان شده و به وضعیت این جانباز رسیدگی می کند که مشخص می گردد بیمارستان شمال فاقد صلاحیت پذیرش بیماران اعصاب و روان بوده و فقط برای دریافت هزینه این بیمار را پذیرش نموده و از آمبولانس نیز برای جابه جایی بیمار استفاده نکرده اند بلکه با خودرو سواری پراید( آژانس) اقدام به جابه جایی بیمار می نمایند.
حمزه قاسمی
این در حالی است که سرهنگ پاسدار جانباز علیرضا غلامی از جانبازان  سپاه پاسداران این شهرستان بوده که بیش از ۵ سال در مناطق عملیاتی در حال دفاع از حق و حقوق مردم بوده و امروز این جانباز بزرگوار که نیازمند یاری مسئولین است با بدترین برخورد و وضعیت نامناسب از وی در بیمارستان شمال مواظبت می شود که حتی مسئولین بیمارستان از ترس تخلفات صورت گرفته، از خبرنگاری که به یاری این جانباز سپاه  آمده بود شکایت نموده اند.
گفتنی است باشگاه خبرنگاران صدا و سیما در ساعت ۱ بامداد مصاحبه ای را با این جانباز در بیمارستان تهیه نموده که به زودی از شبکه ملی پخش خواهد شد و قطعا حرف های این جانباز برای مردم متدعین و انقلابی ما درس و برای مدیران مجموعه بیمارستان فوق تخصصی درد خواهد بود.
سینا قربانی خبرنگار آملی گفت:ساعت ۹ شب بود که یکی از همکاران صدا و سیما مرکز مازندران پیامی را برای بنده فرستادند مبنی بر تقاضای کمک یک جانباز آملی که در بیمارستان فوق تخصصی شمال بستری بوده.
وی ادامه داد:بعد از وصول این خبر و دریافت شماره آن جانباز محترم با وی تماس گرفتم و از اوخواستم که توضیح بدهند موضوع را، که آقای غلامی گفتند: در این بیمارستان از او به خوبی مراقبت نمی شود و برای جابه جایی اش به دلیل اینکه پول ندارد از آمبولانس استفاده نکرده اند بلکه با تاکسی تلفنی وی را جابه جا نموده اند و جانش در خطر است.
photo_2015-07-08_15-09-11
این خبرنگار مازندرانی با اشاره به اینکه زمانی که وارد بیمارستان شدم به همراه تنی از خیرین آملی برای پیگیری مشکلات جانباز مسئولین بیمارستان رفتار بسیار ناخوشایندی را نشان دادند،اظهار کرد:مدیر بیمارستان  به دلیل آگاهی از  تخلفات صورت گرفته ، حاضر به پاسخ گویی نشد و با پلیس تماس گرفت و از بنده به دلیل برهم زدن نظم عمومی بیمارستان شکایتی مطرح نمودند که این ادعا نیز از پایه کذب می باشد لذا مسئولین ارشد بیمارستان به دلیل آنکه از تخلفاتشان خبر داشتند اقدام به هوچی گری نمودند تا به نوعی از زیر مسئولیت خودشان فرار کنند.
photo_2015-07-08_15-09-39
سینا قربانی گفت: خبرنگاران آملی و صدا و سیما شبانه به کمک  دکتر حمزه قاسمی رئیس شبکه بهداشت توانستند وارد بیمارستان شوند.
این خبرنگار مازندرانی با اشاره به گفته های رئیس شبکه بهداشت آمل،اظهار کرد:دکتر قاسمی گفتند  اولا که  بیمارستان شمال صلاحیت بستری نمودن بیماران اعصاب و روان را نداشته که این امر را انجام داده و نیز بیمارستان حق نداشته که مریض را برای انجام شوک با تاکسی تلفنی به محل دیگری منتقل کنند.
قربانی در پایان بیان کرد: من به عنوان خبرنگار صرفا می خواستم به وظیفه خبرنگاری ام عمل کنم ولی متاسفانه چنین برخوردی با من صورت گرفت .
متاسفانه اولین بار نیست که مسوولان این بیمارستان با اصحاب رسانه برخوردی نامناسب دارند و روند توهین و شکایت به  خبرنگاران همچنان ادامه دارد و مدیران این بیمارستان هیچ ارزشی برای اطلاع رسانی و افکار عمومی قایل نیستند  و هر گونه اقدامی خبری را در راستای رسالت آگاهی بخشی به جامعه را از سوی خبرنگاران را با شکایت پاسخ می دهند .
 IMG_20150708_054517 IMG_20150708_054509  IMG_20150708_054457 IMG_20150708_054503

9 نظر

 1. با سلام پدر بنده در این بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفت تا اینجا مشکلی نداشتیم ولی برای انجام امور ترخیص الاآن مدت حدود ۳ ساعت است که بلا تکلیف مانده ایم و پاسخ درستی به ما نمی دهند و فقط میگویند منتظر باشید و به نظر می آید که نظم و ترتیبی در این زمینه وجود ندارد و مریض ما که سن بالایی هم دارند کاملا خسته و ناراحت است

 2. وقتی مسئولین به این عزیز بی احترامی میکنن چه انتظار از جوان ها دارین,یه روز تو یه گروه فضای مجازی مثلا مذهبی بدترین توهین ها به این جانباز شدش حالا هم اینطوری

 3. هر تخلفی از مجرای قانونی مربوط به خود قابل پیگیری است
  ولی زیر سوال بردن کل مجموعه بی انصافیه

 4. هر تخلفی از مجرای قانونی مربوط به خود قابل پیگیری است
  ولی زیر سوال بردن کل مجموعه بی انصافیه

 5. سلام دلیل بی کفایتی وضعف مدیریت این بیمارستان به دلیل وجود عده ای سود جو وسوداگر وغیر پزشک درجمع سهام داران میباشد کهبه هیچ چیز جز پول فکر نمی کنند به همین دلیل حتی برای نفع بیشتر ازافراد نابلد وکم تجربه که اکثر انها از اقوام خودشان می باشند استفاده می نمایند به عنوان مثال استفاده ازچند ماما دربخش ای سی یو

 6. با سلام از اینکه در تمامی بیمارستانها این اتفاق ها امری عادی شده کسی منکر نیست چرا که همیشه به دنبال مقصر گشتیم نه علت این کار …. به نظر بنده علت در بیکفایتی مسولی که با گرفتن رشوه و زیر میزی همچین مجوزی رو صادر میکنه تا ایجوری مردم رو اذیت کنن اگه چهارتا مسئول اعدام بشن دیگه کسی از این غلتها نمیکنه

 7. شهید دارابی هم اثر بی کفایتی این بیمارستان شهید شد

 8. بیمارستان شمال فقط ظاهرش بسیار زیباست ولی از نظر پزشکی و مدیریتی شدیدن ضعیف می باشد و شنیده ها حاکی از کنترل عفونت بسیار ضعیف آن است و بیماران در معرض بیماری های عفونی قرار دارند البته بیمارستان که نه زایشگاه اجباری فوق پولکی شمال

 9. جدیدا در بیمارستانهای آمل غلطکاری زیاد نسبت ب۶ خانواده شهدا و ایثارگران انجام میشه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود