پاسخ مجمع خیرین به درج خبری با عنوان مرغ همسایه غاز است در شوار نیوز:

سردبیر محترم پایگاه خبری تحلیلی شِوار نیوز:

با سلام؛ مطلبی تحت عنوان ” برای ما آملی ها هنوز هم مرغ همسایه غاز است” در رابطه با اتفاق ناگواری که در هنگام اجرای موسیقی توسط هنرمندان آوای شیدا در شب آغاز نهمین سالگرد مجمع خیرین ،رخ داده بود، نوشته بودید که طبق قانون مطبوعات در همان صفحه و همان ابعاد بنا به رسالت خود پاسخ آن را درج نمائید.

قبل از هر چیز مجمع خیرین شهرستان آمل بسیار خرسند است که از مقام شامخ هنر و به ویژه هنر موسیقی دفاع می شود و در این دفاع خود را سهیم می داند.

چنانچه بخواهیم اساساً به مقوله ی حفظ حرمت بطور عام و حفظ مقام هنر و هنرمند به طور خاص بپردازیم ، ابتدا تسّری یک اتفاق ناخواسته در یک همایش با کثرت جمعیت ۱۲۰۰نفره به “آملی ها” که “مرغ همسایه برایشان غاز است” یک بی حرمتی با رویکرد اجتماعی آن می باشد. چنانچه نویسنده خود آملی باشد، باید مستحضر باشد که چنان نگاه و کلام نسبت به “آملی ها” و شهر آمل که خود مهد فرهنگ و هنر و پاسداشت از آن در تمامی طول تاریخ و قدمت این شهر کهن بوده و هستند، خود بی حرمتی نسبت به این شهر می باشد.

ابتدا باید توضیح داده شود که در هنگام اجرای برنامه ی هنرمندان عزیزمان هیچگونه خبری از جانب مسؤلین و برگزارکنندگان مجمع خیرین به مدعوین دال بر آماده بودن و فراخوان برای صرف شام داده نشده و این خبر کذب محض است. تنها قبل از شروع برنامه گروه موسیقی و به دلیل ترک سالن همایش  توسط تعدادی از مدعوین، حاج آقا عشریه اعلام کردند “پس از اجرای برنامه ی موسیقی جهت صرف شام تشریف ببرند”  که پس از این تک نوازی هنرمندان و سپس اولین اجرای دلنواز گروه و آواز استاد علیزاده انجام گردید و در زمان آماده شدن گروه برای اجرای دوم، مدعوین به اشتباه و به صورت خودجوش برای شام برخاستند که در عین حال به علت آماده نبودن شام حدود ۲۰ دقیقه پس از ورود به سالن پذیرایی انتظار کشیدند.

و اما در مورد اینکه ” توهین و بی احترامی مدعوین و دست اندرکاران این همایش ….”

باید به اطلاع نویسنده محترم این مطالب برسانیم که مجمع خیرین در اساسنامه و در طول هشت سال فعالیت همواره ثابت کرد که هنرمندان را از حمایت مادی و معنوی خود برخوردار نموده است ضمناً اجرای این برنامه در طول دو سه سال اخیر توسط همین گروه به هیچ وجه رایگان نبوده، بلکه هزینه ی آن که صد البته در حد شأن و مقام این هنرمندان ارجمند نبود (چرا که بحث خیریه مطرح است) پرداخت شده است. و عنوان این مطلب دال بر رایگان بودن نیز به دور از انصاف می باشد.

دعوت از هنرمندان موسیقی که همواره و در طول هشت سال همایش های سالگرد تأسیس مجمع که اتفاقاً همگی آملی بودند حاکی از این واقعیت است که مجمع خیرین برای هنرمندان به ویژه هنرمندان عزیز آملی ارزش و شأن قایل بوده و هست.

همچنین در همان شب همایش نیز از مدیران  و هنرمندان گروه آوای شیدا عذرخواهی شد.

در پایان ضمن ابراز تأسف عمیق از این اتفاق ناخواسته و پوزش مجدد از هنرمندان عزیز، خواهشمندیم این پاسخ نامه را در سایت خود درج نموده و قبل از درج هرگونه خبر و تفسیر، تحقیقات لازم را صورت داده و اصالت خبر و خبرنگاری را صیانت فرمایند.

با سپاس

حاج مسعود نیک پور

مدیرعامل

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود