سگ باوفایی که ناجی چوپانش شد

سرویس خبری شوار نیوز|

چوپانی که به همراه گله گوسفندان خود در صحرای ‘سم سفید روستای خیرآباد ‘ شهرستان شاهرود گم شده بود عصر روز شنبه پس از سه روز سرگردانی با راهنمایی سگ با وفایش نجات یافت.

 مسوول امدادو نجات جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود گفت : این چوپان ۶۴ ساله گله هایش را روز پنجشنبه هفته گذشته برای چرا به صحرای سم سفید برد و دقایقی گویا از خستگی می خوابد و گوسفندان به همراه ۲ سگ گله به راهش ادامه می دهند و از او جدا می شوند و او می ماند با این صحرای پنهاور.

محمدعلی شیری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : این چوپان سه شبانه روز بدون آب و غذا با سگ همرایش به دنبال یافتن گوسفندان و راه روستا در این صحرا سرگردان و سرانجام بی رمق در گوشه ای افتاده بود.
وی اظهارداشت : در اولین روز این واقعه، گوسفندان به همراه ۲ سگ گله ،خود را بدون چوپان به روستا رساندند و نیروهای امدادی امروز به محض گزارش های رسیده از گم شدن این فرد، به صحرای سم سفید اعزام شدند.
وی خاطرنشان کرد : هنگامی که نیروهای امدادی برای یافتن چوپان در این صحرا می گشتند با دوربین سگی سرگردان را مشاهده کردند و نزدیک شدند و این سگ با دیدن آنان پیاپی پارس می کرد و نیروهای امدادی را به دنبال خود فرا می خواند.
شیری ادامه داد : این نیروها حدود چهار کیلومتر همراه این سگ با وفا به راه افتادند و چوپان بی رمق گم شده را در گوشه ای از صحرا سم سفید یافتند و او را به بیمارستان رساندند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود