گفتگویی جذاب با سرمربی و سرپرست تیم فوتسال آمل

اختصاصی سرویس ورزشی شوار |

 

گروه خبری شوارنیوز در راستای هر چه بهتر شرایط ورزشی شهر آمل ,اینبار به سراغ تیم منتخب لیگ فوتسال آمل رفته است. آنچه در این گزارش آمده است چکیده ایست از شرایط فعلی تیم ورزش فوتسال آمل و بخشی از کاستی های موجود در این عرصه که ازطریق این رسانه به اطلاع عموم مردم شریف آمل میرسد.

  • گفتگویی با جناب آقای جواد رزاقی سرمربی تیم سفیر مهمان آمل

کاری که شروع کردیم دو سه دوره درخدمت آقای کمالی بودیم در زیر گروه کشور به اسم سفیر آمل و دانشگاه شمال آمل تقریبا دو سال تجربه زیرگروهی کشور رو داشتیم. طی جلساتی که با آقای کمالی برگزارشد, تصمیم گرفتیم که در لیگ تیم داشته باشیم. شرایط بسیار متفاوتی بین لیگ با زیر گروه وجود دارد. نهایتا ما ساختار تیمی­ای با سرپرستی جناب آقای ساسان کمالی, سرمربی گری بنده و با کمک جناب آقای عباس بابایی وهمراهی دوست و کاپیتان خوبمون آقای ایمان قهرمانی تشکیل دادیم.

جلسات متعددی تشکیل شد وطبق برنامه­ریزیهای صورت گرفته و با برآورد خیلی از موضوعات من جمله هزینه­ ها, وارد مسابقات شدیم و از حدود دو ماه قبل تمرینات رو بطور جدی شروع کردیم, خیلی دوست داشتیم بیشتر ازداشته ­های آملی خودمون استفاده کنیم که بعلت شرایط خاص مجبور شدیم از بچه های بیرون هم کمک بگیریم. همه بچه­ ها با شناخت قبلی به تیم اضافه شدند. مثل سالهای گذشته قراربراین بود که بازیها بعد تعطیلات عید انجام شود اما جناب سلیمانی سرپرست فدراسیون فوتسال تشخیص دادند که حتما یک بازی قبل از لیگ صورت بگیرد با این تصمیم فشار زیادی به ما وارد شد وما مجبور شدیم بلافاصله تحت دو هفته تیم تشکیل بدیم و بعد برای بازی به تهران رفتیم و در برابریک تیم فوتسال بلد وحرفه ای تونستیم یک امتیاز خوب و شیرین دریافت کنیم وبا یک فرصت یک ماهه برای بازی دوم متمرکز شدیم اما متاسفانه با شرایط خاصی بازی چهار سه به تیم تاکستان قزوین واگذارشد دردقایقی ازبازی کاپیتان ما آسیب دید جناب آقای اکبری بعلت عمل رباط پا در بازی نبودند و با جای خالی یک اخراجی از بازی تهران, متاسفانه بدون جایگزین بازی انجام شد تا دقیقه سی و پنجم بازی تیم ما برنده بازی بود اما متاسفانه دردقیقه سی ونهم بازی غافل شدیم و با اختلاف یک گل نتیجه بازی به تیم حریف واگذار شد. اما خوشحالیم که هواداران از بازی تیم ما تحت شرایط موجود بسیار راضی بودند و این قوت قلبی برای ما خواهد بود و امیدواریم در بازیهای بعدی بتوانیم این همه محبت عزیزان رو با بردهای پیاپی جبران کنیم.

با کمک و حمایتهای آقای کمالی , برای تقویت تیم ما به چهار مهره: یه چپ پا , یه گلر و دو تا بازیکن دریبلینگ نیاز داریم تا دو تا تیم خیلی خوب و آماده داشته باشیم. برنامه های خیلی خوبی داریم هرچند زوده که از صعود صحبت کرد اما ما تلاش میکنیم که هواداران خودمون و خوشحال کنیم. مجموعه ,مجموعه یکدست و خوبی است امیدوارم که بتوانیم با برنامه ریزیهای دقیق جز سه تیم صعود کننده مرحله بعد باشیم.

اعضای تیم آقایان:

ساسان کمالی مدیر و سرپرست تیم , جواد رزاقی سرمربی تیم,عباس بابایی بعنوان کمک مربی و روایط عمومی تیم, کسرا کفاشیان بخش تبلیغات و همچنین روابط عمومی ,ایمان قهرمانی بعنوان کاپیتان تیم ,جناب اقای اکبری از بازیکنان با تجربه که در تیم دبیری تبریزهم بازی میکردند,علیرضا آزاد بازیکن چپ پا ازآمل,فرهاد حیدرتبار و محمد رضا فاضلی فر گلر تیم از آمل, البته از نیروهای خوب غیر آملی هم بهره بردیم ,مثل:

آقابان: ساسان غلام قاسمی از چالوس, داوود مشایخ پور از ساری ,سعید نژاد از گلوگاه وحید نیازی تبارازنوروتعدادی دیگراز بازکینان خوب مازندرانی.

با توجه به شناخت و تجربه تیم انتظار بازیهای خیلی خوبی وداریم. درحال حاضر اصلی ترین وظیفه ما تمرکزبرای هماهنگ کردن تکنیکی و تاکتیکی تیم هست تا با تکیه بر تجربه­ای که هر یک از اعضا دارند وهمچنین با تمرینات مفید و مستمر تیم موفق و خوبی داشته باشیم و به نتیجه بسیار خوب از بازیها که در خور تیم و جوانان وآملی­های عزیزهست به امید خدا برسیم.

در اینجا جا داره که از آقای خسرو ابراهیم زاده که در این کار کمک ما بودند, تشکر کنیم. مسیر, مسیرایست که به حمایت نیاز دارد و ما دوست نداریم که این تیم که بسختی درکنارهم جمع شده و چنین هدف بالایی رو دنبال میکند به علت عدم همکاریها و خستگیهای که به دنبال دارد ازهم پاشیده شود. آقای کمالی بدون هیچ چشم داشتی برای بهتر شدن شرایط جوانان غیوراملی بسمت یک فضای سالم و امید بخش و تشویق جوانان املی به سمت ورزش و سلامت بی وقفه و بی منت کار میکند. داشتن تیم در این شرایط واقعا کار آسونی نیست ازهزینه­های افراد تیم تا هتل داورها و نیروی انتظامی, امبولانس … وما امیدواریم با حمایتهای مردمی و مسئولین مسیر هموارتری برای این ورزش دوستان و جوانان شهرمون فراهم شود. همچنین لازم میدونم از همینجا ازجناب آقای محبوبی عزیزاز پیشکسوتان ورزش فوتسال که در پروسه اخذ امتیاز تیم در لیگ از فدراسیون فوتسال بسیار زحمت کشیدند و ما رو همراهی کردند صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.

 

  • نشستی کوتاه با جناب آقای ساسان کمالی سرپرست تیم سفیر مهمان آمل

چند سالی است که در تیم فوتسال از تیم دانشگاه شمال در لیگ استان شروع به کار کردیم و نایب قهرمان شدیم و دو سالی در تیم زیر دو کشورفعالیت داشتیم وقتی متوجه پتانسیل بالای جوانان تیم شدیم تصمیم جدی گرفتیم که سطح کار رو بالاتر ببریم و حقیقتا برنامه ای که درنظرداریم اصلا برای زیر گروه دو نیست سال بعد به زیرگروه یک و سال بعدش هم یعنی دقیقا چهارده ماه بعد برنامه-ای داریم برای لیگ کشور.

البته اگر اوضاع به همین منوال پیش برود, ما شرایط سختی خواهیم داشت هرچند برنامه ها پا برجا خواهد ماند, اما متاسفانه شاید تیم از آمل به تهران منتقل داده شود با اسپانسر و مدیریت های جدید که امیدواریم با تلاش و حمایتهای هر چه بهتر و بیشترمردم و مسئولین این اتفاق ناگوار برای تیم شهر ما به هیچ صورتی حتی پیش بینی هم نشود.

حقیقتا ما دراین شهر کمبودهای زیادی درعرصه ورزش و تفریحات سالم جوانان آملی داریم ما حتی یک سالن رایگان برای تیمهای مطرح آملی نداریم. سالنهای ورزشی که اساسا برای تربیت بدنی و به این منظور موجود هست, اجاره داده میشوند.ما نامه هایی از ریئس فدراسیون و ریئس تربیت بدنی مبنی برهمکاری های لازم برای استفاده رایگان فضا و سالن ورزشی داریم اما وقتی سالنی اجاره داده میشود طبیعی است که در ازای استفاده از فضای مورد نظر باید هزینه پرداخت شود.

در واقع حقیقت  این هست که شهری که پنج تیم سطح لیگ برای خودش دارد نیاز به یک سالن رایگان برای این تیمها دارد یا اگر بدلایلی سالن اجاره داده میشود حداقل با جلب رضایت شخص اجاره کننده با اعمال مواردی چون درصدی تخفیف در مقدار اجاره شرایط رو برای همکاری های بیشتروبهتربا تیمهای شهر فراهم کنند. حداقل توقع یک اسپانسر این هست که اگر در شهر هیچ نوع حمایتی نمیشود حداقل هزینه سالن را تقبل نکند. امیدواریم این موضوع با پیگیریهای لازم بخوبی حل شود چون ما در حال حاضر با همه مجوزهای موجود بازهم داریم اجاره پرداخت میکنیم. این موضوع اصلا نمیتواند یک موضوع قابل هضم برای افرادی باشد که در حیطه ورزش کار و یا به نوعی فعالیت میکنند .

در انتها از آقای امیر سلیمانی شهردار محترم که با هماهنگیهای لازم با هتل شهرداری و همچنین آقای خسرو ابراهیم زاده که کمکمون کردند, تشکر میکنم  ضمن اینکه ما از مسئول سالن هیچ گله ای نداریم چون حرفشون منطقی است  و امیدواریم این مشکل به بهترین شکل حل شود. از تماشاچیان عزیز خیلی ممنونیم که همواره حمایتمون میکنند امیدواریم که بازیهای بسیار بهتری رو ارائه بدهیم. ضمن اینکه ما همزمان تست انتخاب بازیکن رو هم داریم که بهترینها رو برای تیم انتخاب کنیم امیدوارم دوستان با تجربه و خوبمون برای ارتقا این ورزش در شهر خودشون پا پیش بزارند تا با تشکیل یک تیم باتجربه ترو موفق ترافتخاری باشیم برای جوانان و شهروندان آملی.

درخاتمه از جناب اقای ساسان کمالی واقای رزاقی بزگوار وهمچنین جناب آقای ایمان قهرمانی کاپیتان تیم و جناب کسرا کفاشیان که در روابط عمومی تیم فعالیت میکنند از اینکه این فرصت رو در اختیار ما قرار داده­اید بسیار سپاسگزاریم تیم خبری شوار برای همه عزیزانی که خالصانه در این حیطه برای سلامت و نشاط جوانان شهر خدمت میکنند آینده­ای بهتر و امیدبخش تر ارزومند است.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود