خانواده جنگلبان شهید:فقط قصاص میخواهیم

اختصاصی سرویس اجتماعی شوار | 

خانواده جنگلبان شهید:فقط قصاص میخواهیم 

عید فطر امسال اولین عید فطری بود که جنگلبان شهید فضل الله علیپور را دیگر خانواده اش نمیبینند،دیگر گاه و بیگاه برای سرکشی به جنگل نمیرود و همسر مهربانش هم هر چه چشم به راه بماند یا توشه غذا مهیا کند همسری نیست تا عاشقانه در جنگل سرسبز خدا و کنار عزیز مهربانش سر سفره بنشیند.

photo_2016-07-11_20-17-08

 

عید فطر برای عرض تسلیت و تهیه گزارش مهمان خانواده محترم علیپور در آهودشت بودیم.پدر،مادر،همسر،فرزندان و برادران شهید با روی باز پذیرای حضور ما شدند و بی پیرایه با ما به گفتگو نشستند که ماحصلش تقدیم شما عزیزان میگردد:

شهید فضل الله علیپور متولد ۱۳۴۳،متاهل و دارای دو فرزند دختر بود که سحرگاه هشتم خرداد ۹۵ در جنگل سالده توسط پنج نفر از اشرار زمین خوار مظلومانه به شهادت رسید.

photo_2016-07-11_20-18-56

اشرار پنج نفر با نامهای (م.ط)(ن.ح)(م.ح)(ج.ق)(س.ق)بودمد که قاتل اصلی م.ح میباشد.

photo_2016-07-11_20-19-07

کمتر از یک ماه از تعهد دادن اشرار میگذشت که دست به قتل جنگلبان شهید زدند،آنهم در حالیکه آقای علیپور بعد از اطلاع از وجود قاچاقچیان در جنگل برای سرکشی به آنجا رفت و بعد از شناسایی افراد بدون حتی هیچ درگیری یا صحبتی سوار ماشین شد تا به مقر بازگردد که با شلیک مستقیم آنان به شهادت رسید.

زینب خانم دختر کوچک شهید از نقص قانون گلایه دارد و میگوید جنگلبانها مسلح نیستند و در صورت شلیک یا قتل قاچاقچیان قصاص میشوند و این یک نقص است،کسانی که مرد قانونند در برابر دشمنی که خلافکار و اکثرا مسلح است دست خالی چه میتواند بکند؟

ما توقع داریم مسئولین از جنگلبان ها حمایت کنند.

photo_2016-07-11_20-19-32

معصومه خانم از آخرین لحظات بودن با پدر میگوید که آن شب آنجا مهمان بوده و آخر شب با پدر دیده بوسی کرده و پدر به سرکار رفته تا اینکه دم صبح به شهادت رسیده.

آقا کیومرث مثل اسپند روی آتش است،با حرارت میگوید برادر من خیلی پیگیر بود.عاشقانه کارش را دوست داشت چون جنگل برای آستان قدس است جنگل را برای امام رضا و خودش را خادم امام رضا میدانست اشرار همه جور پرونده ای دارند از پخش مشروب تا شیشه و اسلحه و …..از مسئولین میخوام همینطور که تا حالا از ما حمایت کردند باز هم حامی ما باشند.

زهره تیرانداز مادر شهید اما از خوبیهای فرزندش میگوید:خیلی ازش خاطره دارم.مرد قانون بود در خوبی تک بود و بسیار مودب،از همه چیزم میگذرم اما رضایت نمیدهم،فقط قصاص میخواهم.

photo_2016-07-11_20-19-16

پدر شهید،حاج صادق اما خیلی مظلوم است از آنهایی که صفا و پاکی خصیصه ذاتیشان است زیاد در گفتگو شرکت نمیکند اما او هم فقط قصاص میخواهد.

آقای شهرزاد علیپور دیگر برادر شهید میگوید با آمدن صدای تیر از جنگل اول از همه عمویم با من تماس گرفت سراسیمه به بیمارستان رفتم و آنجا فهمیدم که برادرم شهید شده.برادرم انسان خوبی بود از هر کس میخواهید بپرسید،فقط قصاص قاتل را میخواهیم.

و اما خانم ماهرخ نجفی همسر و همراه شهید:

همیشه تو جنگل همراهش بودم واسش ناهار میبردم و با هم بودیم حتی عروسی نزدیکترین کسانش تو جنگل بود همیشه میگفت من باید شهید بشم تو لیاقتت اینه همسر شهید بشی دو سه هفته آخر میگفت میخوام برم سوریه شهید شم همسرم تو جنگ جانباز شد و ترکش داشت ولی برگه مجروحیتش رو پاره کرد و ادعایی نداشت محاله رضایت بدم

photo_2016-07-11_20-20-34

دخترها یک صحبت دیگه هم دارند:تشکر از مسئولینی که همراهشون بودند و پشتشون رو خالی نکردند

مهندس جلالی رییس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور

سرهنگ سبزعلی رییس یگان حفاظت جنگلبانی

دکتر بابایی مدیر کل منابع طبیعی مازندران

مهندس انگورج معاون امور جنگل

دکتر سعیدی رئیس امور اداری و پشتیبانی و تدارکات سازمان جنگلها.و همه ی کارکنان شرکت جنگلهای آستان قدس رضوی.

photo_2016-07-11_20-18-44

شوار نیوز با تشکر از خانواده محترم علیپور برای شهید بزرگوارشان آرزوی مغفرت و علو درجات دارد.

 

 

4 نظر

  1. باید همهی کسانی که برای تجاوز به جنگل دست به اسلحه در مقابل جنگل بانان ومحیط بانان میبرند را اعدام کرد

  2. باسلام یکم ملاحظه خانواده مقتول روهم بکنید

  3. سلام. تشکر از تلاش شما جهت تهیه این مصاحبه.
    امیدوارم مسئولین در روند پرونده قصاص این شهید فقید تمامی تلاش خود را بکار برند و از تمامی ارگان های مربوطه و تمامی دستگاه های قضایی تقاضا دارم که بطور ویژه به رسیدگی این پرونده بپردازند. و خیلی سریع و درکمترین زمان ممکن قصاص این متجاوزین و قاتل انفال صورت گیرد.
    باتشکر مجدد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود