دهیارشاهزید آمل خبر از احتمال وقوع فاجعه انسانی می دهد

اختصاصی شوار نیوز|

دهیارشاهزید آمل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شوار نیوز خبر از احتمال وقوع فاجعه انسانی در این روستای زیبای آمل داد.

آقای مهندس سجاد حسینی در این خصوص گفت:

روستای شاهزید دارای ۶۱ خانوار و تعداد ۲۷۰ نفر ساکن این منطقه می باشند.

معدن شن وماسه دره شاهزید در پایین دست این روستا بصورت غیر اصولی در حال بهره برداری می باشد ، در یک نقطه از کف دره بعمق ۷۰ متر بصورت شاقولی برداشت شده که باید بصورت پلکانی انجام می شد. با توجه به رانشی بودن این منطقه ، احتمال بروز رانش برای روستای شاهزید دور از انتظار نبوده که در صورت وقوع این امر فاجعه انسانی روی می دهد.

همچنین دهیار محترم در خصوص آلودگی هوای منطقه گفت:

آلودگی ناشی از گرد وغبار ایجاد شده توسط معدن نامبرده شده موجب بروز مشکلات تنفسی برای اهالی این روستا گردیده است.

آقای مهندس حسینی در قسمتی از سخنان خود گفت بعلت تجاوز صورت گرفته به حریم رودخانه و تغیر مسیر آب و دهانه ، سال قبل موجب طغیان رودخانه و بروز سیلاب در این منطقه و موجب ایجاد خسارت به تاسیات این منطقه شده است.

دهیار محترم این روستا در خصوص اقداماتی که  تاکنون در این خصوص انجام پذیرفته است گفت:

با توجه به پیگیری های دو سه سال اخیر دهیاری ، شورا و اهالی محترم شاهزید ،  همچنان این معدن به فعالیت خود ادامه می دهد و اداره صنعت و معدن بعنوان متولی و بانی صدور پروانه مطابق با نظر کارشناسی اداره منابع آب و محیط زیست و منابع طبیعی  تاکنون اقدامی جز جریمه نقدی  انجام نداده است  این  اینجانب از مسئولین و خصوصا از اداره صنعت و معدن که متولی این امر بوده تقاضا دارم نسبت به این مهم اقدام لازم دهند.

درپایان مهندس سجاد حسینی گفت از مسئولین و خصوصا از فرماندار محترم شهرستان آمل تقاضا دارم به این امر رسیدگی فوری نموده  تا آرامش را به اهالی این روستا برگردانند.

س869

23 نظر

 1. با سلام
  متاسفانه اداره منابع طبیعی ، محیط زیست ، فرمانداری آمل چشم هایشان را بستند تا باعث از بین رفتن ذخایر این مملکت شوند. کوه خواری معادن و تولید گرد و غبار برای منطقه و مخصوصا” محل جمع آوری ذباله ها در منطقه عمارت که شیرابه آن به رودخانه هراز سرازیر می شود خیانتی است به محیط زیست و مردم محروم روا داشتند.

 2. محمد
  نابودی جنگل کار ،از بین بردن آرامش یک روستا باعث توسط این معدن باعث مهاجرت از روستا به شهر شده ات

 3. بابا بی خیال .این معدن دار دیگه شورش رو در آورده .تمام این منطقه رو نابود کرده .چرا هیچکاری نمیکنین ؟
  مگه این معدن دار چقدر پارتی داره که هنوز داره غیر اصولز وغیر قانونی کار میکنه.؟
  ای که دستت میرسد کاری بکن……

 4. از مسئولین انتظار می رود به فکر این روستا واهلی محترمشان باشنداین معادن واقعاً معضلی برای این شهر شده بدلیل اینکه برداشت های بی رویه صورت میگیرد

 5. چرا صرفا منتظرید تا اتفاق بزرگی رخ دهد سپس اقدام کنید….ایا این همه شواهد موجود را کافی نمی دانید .حتما باید مشکل را بصورت رسانه ای کنیم تا حرکتی انجام دهید .
  تو رو خدا دست به کار شید.

 6. خدایا خودت رحم کن.دیگه از این بدتر نمیشه.چطور یک فرد برای منفعت خودش جان ۲۷۰نفر رو به خطر میندازد.و تمام جنگل منطقه رو نابود میکنه.
  یعنی پول اینقدر ارزش دارد…… مسؤلین پاسخ گو باشید.

 7. انگار که گوش شنوایی نمونده تا حرف مارو گوش کنه. دیگه چیزی نمونده تا شاهزید نابود بشه . مسؤلین محترم خواهشا رسیدگی کنید.
  خواهش میکنم با جریمه کردن ازاین موضوع نگذرید بلکه جلوی این فاجعه احتمالی رو بگیرید.
  زیستگاه حیوانات که به کلی نابود شده ؛نگذارید تا این فاجعه گریبان مردم رابگیرد.

 8. آیا واقعا ارزش جان مردم کمتر ازپولی است که این معدن دار سالیانه به دولت می دهد.
  واقعا تعجب می کنم آیا مسؤلین خود را به خواب زده اند یا …..

 9. روستای شاهزید با طبیعت بکر و زیبایش نیازمند کمک شما مسئولین محترم میباشد اگر برای جان آدمها وطبیعت رویایی منطقه ارزش قائل هستید کمی به فکر باشید خواهشمندیم هر چه سریعتر پیگیری کنید واز این فاجعه جلوگیری کنید تا بعد ها یک افسوس خالی برای شما نباشد با تشکر

 10. واقعا واسه مسؤلین شهری متأسفم که واسه منافع شخصی یک فرد و شاید خودشان اهالی یک روستا را به دردسر بزرگی دچار می کنن
  از مسؤلین عاجزانه تقاضا دارم تا به فکر مردم این منطقه باشن تا خدای نکرده مردم این خطه راسا خودشان اقدام نکرده اند که اون وقت از دست کسی کاری بر نمیاد و مسؤلین تاوان سختی را باید پس بدهند

 11. با سلام ،با توجه به فعالیت های اخیر چه درست وچه نادرست ،کسی دنبال مقصر نیست ولی چقدر خوبه که همه هوایه همو داشته باشن چرا که ما همه انسانها زنجیر وار به هم و طبیعت نیاز داریم و به عنوان یک شهروند از همه مسئولان خواستار امنیت و طبیعت سالم میباشم و صمیمانه از مهندس حسینی کماله سپاس را دارا هستم که جسورانه به عنوان یک مسئول از جان و مال مردمان و طبیعت شاهزید پاسداری میکند.

 12. با سلام روستای زیبای شاهزید باطبیعت بکر وتوریست پذیر وبافت با ارزش نباید فدای یک عده سو منفعت طلب که به فکر آینده این این روستا وساکنان آن وزیست محیطی منطقه نمی باشندخواهشمنیم مسئولین مرتبط در رابطه با این موضوع اقدام لازم به عمل آورند با تشکر

 13. با سلام روستای زیبای شاهزید باطبیعت بکر وتوریست پذیر وبافت با ارزش نباید فدای یک عده سو منفعت طلب که به فکر آینده این این روستا وساکنان آن وزیست محیطی منطقه نمی باشندخواهشمنیم مسئولین مرتبط در رابطه با این موضوع اقدام لازم به عمل آورند با تشکر

 14. زیاد در فکر عبادت خدایت که نمیدانی
  خواست او چیست نباش
  بلکه در خدمت مردمی باش که میدانی
  مشکلاتشان چیست و چه می خواهند.

 15. واقعا که صاحبان این معادن جز به سود شخصی به چیز دیگری فکر نمی کنند. نمی دونم مسئولین چرا بی توجهی می کنن.

 16. وقتی ضوابط جای روابط رو تو ادارات ما میگیره همین میشه ولی چرا باید با جون مردم بازی شه این معدن هر چه سریعتر درشو باید ببندن اگه به فکر مردمید نزارید کار کنن به خدا دودش میره تو چشم مردم

 17. به حق این ماه عزیز صاحب معدن شن و ماسه رو به خدا متعال واگذار میکنم که این چنین مردم روستای شاهزید رو با برداشت بی رویه و غیر اصولی با خطر رانش روستا مواجه کرده است.از شهردار محترم و فرماندار عزیز خواهشمندم موضوع را رسیدگی کنند.

 18. روستای شاهزید از اماکن زیارتی و سیاحتی آمل می باشد که هر ساله پذیرای هموطنان بی شماری می باشد .امید واریم مسئولین مرتبط پیگیر مشکلات روستا باشند .

  به امید ظهور آقام .ومن الله التوفیق

 19. سلام.روستای زیارتی شاهزید و جنگل زیبای آن در حال ویرانی میباشد تا فقط یک نفر با معدن شن و ماسه ای که عامل اصلی این فاجعه میباشد به جیب خود فکر کند و اکوسیستم منطقه را به هم بریزد. یعنی توی شهر هزارسنگر آمل کسی نیست که به داد این مردم ولایتمدار برسد…………

 20. با سلام.روستای زیبای شاهزید و جنگل زیبای آن در معرض تهدید جدی این معدن قرار دارد.از مسئولین شهرستان آمل تقاضا دارم فکری به حال مردم مظلوم این منطقه نمایند.

 21. روستای شاهزید دارای آستانه مبارکه امام زاده شاهزید می باشه که دارای زائرین بسیار زیادی هست و دارای طبیعت بسیار دلنشینیه ولی متاسفانه از یک طرف با فعالیت این معدن و از طرفی دپوی زباله منطقه امارات باعث نابودی این روستا شده چرا هیچکی صدای این مردم رو نمی شنوه حتما باید یه اتفاقی بیوفته تا مسولین باور کنن جون مروم تو خطره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود